Kreatyna – najważniejsze informacje na jej temat

Wszyscy doskonale wiemy, że kreatyna należy do najpopularniejszych suplementów wybieranych przez kulturystów oraz sportowców związanych z dyscyplinami bazującymi na sile i wytrzymałości. Tym samym na rynku mamy wiele odmian tego środka i laikom ciężko jest zdecydować się jeden konkretny rodzaj.

Dobrze jest zatem przedrzeć się przez gąszcz marketingowych haseł i sloganów, aby dotrzeć do faktycznych naukowych opracowań. Trzeba bowiem wiedzieć, że chęć zysku prowadzi wielu producentów suplementów do tworzenia coraz to nowszych odmian kreatyny, które podlane marketingowym sosem mają być coraz to większymi objawieniami na rynku.

Tak się jednak składa, że niezmiennie ta sama kreatyna jest najefektywniejsza. Chodzi tutaj oczywiście o znany wszystkim monohydrat kreatyny, który jest w zasadzie pionierem wśród wszystkich odmian tego suplementu. Z licznych analiz dobitnie wynika, że posiada on najwyższą skuteczność. Jednocześnie odmiana ta jest najtańsza, a więc wysoce atrakcyjna z punktu widzenia końcowego odbiorcy. Co więcej, kreatyna w tej postaci w zasadzie nie doczekała się badań, które podważałyby jej efektywność z korzyścią dla innych rozwiązań.