Jakie zalety ma l-karnityna?

L-karnityną nazywamy środek farmakologiczny, który jest najczęściej stosowanym przy odchudzaniu. Suplement skutecznie wspomaga spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jego nazwa pochodzi z łaciny od słowa caro/carnis, co znaczy po prostu mięso, ponieważ największe ilości karnityny, bo niemal 90% znajduje się w mięśniach, takich jak szkieletowe i w mięśniu sercowym.

Te 10% można znaleźć w nerkach, jak również mózgu i innych pozostałych narządach. Duży znaczenie, jakie ma l-karnityna doceniają szczególnie sportowcy, gdyż substancja pomaga w pozbywaniu się cząsteczek mleczanu, pojawiających się zawsze w trakcie dużego wysiłku fizycznego. Zapobiega ona gromadzeniu się sporej ilości kwasu mlekowego, a zatem wyeliminuje doskonale zmęczenie i utrzyma produkcję ATP na prawidłowym poziomie.

Osoby, które cierpią na nadwagę, chcą w szybki sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dlatego też l-carnitine bardzo pomoże w zrealizowaniu celu. Aminokwas ten sam w sobie nie spala tłuszczu, ale przyczynia się do wspomagania tego procesu. Podczas każdej próby odchudzania, należy pamiętać o sumienności i regularnych ćwiczeniach w połączeniu z wartościową dietą.